آزمون CAE

(1)
(0)
آزمون CAE
آزمون CAE یا Certificate in Advanced English توسط دانشگاه کمبریج انگلستان از سال 1991 و به طور متوسط 3 الی 4 بار در هر ماه در 1200 مرکز در 113 کشور مختلف جهان (و ایران) برگزار می شود.

با داشتن مدرک CAE می توانید نشان دهید که سطح زبان شما بسیار بالا است. بیش از 6000 موسسه آموزشی در سراسر دنیا با داشتن این مدرک زبان انگلیسی شما را تایید می کنند. هر چند این مدرک برای کسب ویزا و یا تحصیل در استرالیا و یا انگلیس نمی تواند جای آیلتس را بگیرد اما در برخی مواقع توسط سازمان های مهاجرتی و تحصیلی پذیرفته می شود.
در صورت موفقیت در آزمون CAE، مدرکی از سوی دانشگاه کمبریج انگلستان به شما اعطاء می گردد که تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر ارزشمند می باشد.
مدرک CAE مورد قبول 2800 دانشگاه، سازمان، مؤسسه و شرکت در 67 کشور جهان جهت تحصیل و کار می باشد.
برای شرکت در آزمون CAE، الزامی برای شرکت و قبولی در آزمون FCE وجود ندارد.
به گفته دانشگاه کمبریج آزمون CAE نشان طلایی Badge of Excellence شما در زبان انگلیسی است.

فرمت آزمون CAE
آزمون CAE پنج ساعت طول می کشد و شامل پنج بخش است:
  • Reading
  • Writing
  • English in Use
  • Listening
  • Speaking
Reading
توانایی شما را در درک متون مکتوب انگلیسی ارزیابی می کند. شما در این بخش چهار نوع متن که از منابع مختلفی مانند کتابها، مجله ها و روزنامه ها استخراج شده اند می خوانید. شما باید سوالاتی را پاسخ دهید که در مورد ایده های کلی متن هستند و همچنین باید ایده ها و نگرش ها را تشخیص دهید. شما می بایست ظرف مدت یک ساعت و پانزده دقیقه به سی و چهار سوال پاسخ دهید.
Writing
در بخش نگارش شما باید نشان دهید که توانایی نوشتن مطالب معنادار، منظم، منسجم و صحیح را دارید. در این بخش دو سوال وجود دارد:
سوال اول بر توانایی شما در فهمیدن و ترکیب اطلاعات تاکید می کند. شما باید اطلاعات را از چندین منبع مانند آگهی ها، یادداشت ها و مقالات جمع آوری نموده و با ترکیب اطلاعات جمع آوری شده یک یا چندین نوشته را خلق نمائید. این بخش ممکن است شامل نامه های رسمی و غیر رسمی، مقالات و گزارشات نیز باشد.
در بخش دوم از شما خواسته می شود با استفاده از دانش و تجارب خودتان مطلبی را در مورد موضوع داده شده به نگارش درآورید. شما باید هر دو قسمت بخش نگارش را در مدت زمان دو ساعت تکمیل نمائید و هر یک از نوشته های شما باید تقریباً 250 واژه را در بر داشته باشد.

English in Use

بخش کاربرد زبان دامنه واژگان ،گرامر، املاء، علامت گذاری و همچنین توانایی شما در شناخت و خلق نوشته های منسجم را ارزیابی می کنند. شما می بایست جملات یا متونی را با کلمات، عبارت صحیح و علائم نگارش ، کامل یا تصحیح نمائید. مدت زمان این بخش یک ساعت است.
Listening
بخش شنیداری توانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی در موقعیت های آکادمیک یا اجتماعی ارزیابی می کند. در این بخش از شما خواسته می شود به متون متنوعی مانند مصاحبه ها، سخنرانی ها و مکالمات گوش دهید و سپس به سوالاتی در مورد اطلاعات خاصی که در آن متون شنیده شده و همچنین در مورد هدف و نگرش متکلمان پاسخ دهید.این بخش شامل چهل سوال است که تقریباً چهل و پنج دقیقه طول می کشد.
Speaking
این بخش نیازمند گفت و گو در موقعیت های متفاوت آکادمیک و اجتماعی است. این بخش معمولاً 15 دقیقه طول می کشد. در این بخش داوطلب دیگری نیز شما را همراهی خواهد کرد.
بخش اول مصاحبه عمومی ممتحن و تک تک شرکت کنندگان خواهد بود و در بخش دوم شرکت کننده دیگر باید سخنرانی کوتاهی را ارائه دهد. تصاویری در اختیار شما قرار داده می شود که می بایست به مدت یک دقیقه در باره آنها صحبت کنید. شما همچنین باید به داوطلب دیگر گوش دهید و در مورد نظرات او اظهار نظر کنید. بخش سوم بخش حل مشکلات است که شما باید با داوطلب دیگر صحبت کنید و گزارش مکالمات را به ممتحن اعلام نمائید و سوال آخر یک بحث کوتاه مرتبط با بخش قبلی است.
نمره
هر یک از این پنج بخش بیست درصد نمره کل را تشکیل می دهند. نتایج در آزمون CAE به صورت A, B, C یعنی Pass و D , E , U یعنی Fail می باشند. همه مهارت ها در آزمون به یک میزان اهمیت دارند و نمره کل میانگین هر 4 نمره می باشد.
 معمولا آزمون CAE معادل نمره 7-8 آیلتس و 110-120 تافل اینترنتی می باشد.